corona

Bilgilendirme; Corona Virüsü (Covid-19) Hakkında

Bilgilendirme Corona Virüsü (2019-nCoV) Hakkında

Corona Virüsü Nedir?

Dünya Sağlık Örgütü’nün tanımlamasına göre; Corona Virüsü, “Coronaviridae” familyasına ait kuşlarda ve memelilerde hastalıklara sebep olan bir virüstür. İnsanlarda, genellikle solunum yolu enfeksiyonlarına neden olur ve ölümle de sonuçlanabilir. Çin’in Wuhan şehrinde 2019 yılının sonlarında ortaya çıkan ve salgına neden olan virüs ise Yeni tip koronavirüs (2019-nCoV)‘dür. Dünya Sağlık Örgütü bu virüs için henüz kesin bir aşı tedavisi olmadığını geliştirme çalışmalarının yapıldığını açıklamıştır.

Sağlık Bakanımız’ın virüs açıklama ve önlem alma bilgilendirmelerinden sonra firmamız Gezievi Tur, ilk günden itibaren gerekli tedbirleri almış, çalışanlarını Korona virüs tehlikesinden nasıl korunmaları gerektiği konusunda bilgilendirmiştir. Ofis ve araçlarımızın günlük temizlik ve dezenfeksiyonları yapılmaktadır. Ayrıca Haftalık Genel Dezenfeksiyon ve ilaçlama işlemleriyle tüm araçlarımız kontrol altında tutulmaktadır.

Müşterilerimizin güvenle yolculuk yapmaları için tüm koşulları sağlamaktayız. Araçlarımızda el dezenfektanlarımız ve kolonyalarımız mevcuttur. Bölgemizde şimdiye kadar herhangi bir koronavirüsü (2019-nCoV) vakası görülmemiş olup, bu tedbirler tamamen virüsten korunma amacıyla alınmış ve alınmaktadır.

Corona Virüsü Semptomları Nelerdir?

2019-nCoV virüsünün şu ana kadar bildirilen belirtileri; öksürük, yüksek ateş, solunum güçlüğü, ağır solunum yetmezliği, böbrek yetmezliği ve multi organ yetmezliği olarak açıklandı. Virüs’nün bulaştığı kişilerde görülen semptomlar; %90 ateş, %80 yorgunluk ve kuru öksürük, %20 nefes darlığı, %15 solunum sıkıntısı olarak belirtiliyor. Virüsün bulaşmasından, semptomların oluşmaya başladığı süre ise (kuluçka süresi) 2-14 gün arasındadır. Corona Virüsü Nasıl Bulaşır? Corana Virüsünün bulaşma yolu, damlacık yolu şeklinde açıklandı. Havada veya yüzeylerde bulunan, virüs içeren damlacıkların nefes yoluyla vücuda girmesi sonucu bulaşmaktadır. insandan insana, yakın temas, öksürük, aksırık gibi yollarda bulaşabilmektedir. Deri temasıyla virüsün bulaşmadığını, virüslü kişilerle temas, bir yer veya eşyaya dokunmak, sonrasında dokunulan el ile ağza, burna veya gözlere temas etmek virüsün bulaşmasını sağlayabiliyor. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni virüs çeşidi gibi diğer solunum yolu hastalıklarına karşı da önlem almak gerekmektedir. Ölümcül bir virüs riski olmasa bile özellikle ellerin temiz tutulması, kirli ellerin yüz bölgesine sürülmemesi, kapı kolları gibi sık dokunulan yüzeylerin temizlenmesi/dezenfekte edilmesi gibi önlemlerin gündelik hayat içerisinde de uygulanmasında fayda vardır.

Dünyada bilinen diğer salgın hastalıklardan MERS ve SARS virüsleri de Corona Virüsü’nün türleri arasındadır.

Muğla çıkışlı yurtiçi turlarımıza tereddütsüz katılabilirsiniz. Firmamız Gezievi Tur, gerek kendi bünyesinde gerekse anlaştığı konaklama merkezlerinin gerekli önlemleri ve rutin dezenfeksiyonlarını yapması konusunda titizlikle çalışmaktadır. Koronavirüs önlemlerini alan firmamız Muğla Gezievi Tur Müşterilerimizin sağlığını ve memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Gezievi Tur Web sayfamızdan veya telefon ile kolayca rezervasyonlarınızı yapabilirsiniz. Muğla çıkışlı turlarımız için koronavirüs riski olmadan firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz.

https://gezievitur.com/

0541 481 16 00
info@gezievitur.com
İnstagram: @gezievitur
facebook.com/gezievitur/

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *