• 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs
 • 23 - 30 Mayıs

“Dilerseniz rezervasyonunuzu telefon ile tamamlayabilirsiniz.”

0252 212 16 00 / 0541 481 16 00

Sosyal Medyada Paylaşın

Karadeniz & Batum Turu

1,900.00 1,650.00

Muğla Çıkışlı, Karadeniz & Batum Turu

—————————————————————————————

  23 – 30 Mayıs 2020

  7 Gün / 5 Gece Konaklama

  Muğla, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Çıkışlı

  Otobüs ile Ulaşım


Temizle

Açıklama

MUĞLA ÇIKIŞLI KARADENİZ VE BATUM TURU

Karadeniz Rüyası & Batum Turu
1 GECE AYDER YAYLASI KONAKLAMA FARKIYLA
Otobüs ile 7 Gece, 7 Gün
AMASYA, SAMSUN, ORDU, GİRESUN, TRABZON, SÜMELA,
UZUNGÖL, AYDER, BORÇKA, SİNOP, KASTAMONU

 

Gezi Programı;

1.Gün: 
MUĞLA – DENİZLİ – AFYON
23 Mayıs 2020 Cumartesi günü, saat 16:00’da Dalaman Migros önü, saat 16:30’da Ortaca Belediyesi önü, saat 16:45’de Köyceğiz Garaj önü, saat 18:00’da Muğla Ticaret Odası önü buluşma noktalarından misafirlerimizi alıp yolculuğumuza başlıyoruz.

Bu turumuza güzergah üzeri Kale, Tavas, Denizli, Afyon  güzergahlarından yol üzerinden katılabilirsiniz.

Gerekli molaları rehberin belirleyeceği noktalarda aldıktan sonra sabah erken saatlerde ÇORUM ‘a ulaşıyoruz.

2.Gün:
AMASYA – SAMSUN – ORDU
Sabah vereceğimiz kahvaltı molası sonrasında, Amasya’ya ulaşıyoruz. İlk olarak FERHAT ile ŞİRİN’i ve Ferhat’ın Şirin’i almak için açtığı su kanallarını fotoğraflayıp aracımızla şehir merkezine geliyoruz.Anadolu kültürünün kronolojik tarih sıralamasını görebileceğimiz ender kentlerden biri olan Amasya’da, ARKEOLOJİ-ETNOĞRAFYA ve MUMYA MÜZESİNİ (müze kartımızı) kullanarak rehberimiz eşliğinde gezeriz. Daha sonra, yürüyerek II. BEYAZID KÜLLİYESİ’ni panoramik görüp Amasya’yı ortadan ikiye bölen YEŞİLIRMAK kıyısına ulaştıktan sonra antik çağın coğrafyacısı olan STRABON Heykeli ile ŞEHZADELER ve SULTANLAR Heykellerini görürüz. Amasya Kalesi’ni ve Kral Mezarları’nı panoramik olarak gördükten sonra, HAZERANLAR KONAĞI’na gelerek burayı ziyaret ediyoruz. Yeşilırmak boyunca önce SELFİCİ SULTAN ile selfimizi çektikten sonra, Osmanlı Dönemi’nden kalma SAAT KULESİ’ni panoramik olarak fotoğraflayıp. Havza üzerinden Karadeniz’in başkenti Samsun’a ulaşıyoruz. Samsun’da(extra) öğlen yemeği olarak meşhur Samsun Pidesi yedikten sonra ATATÜRK ANITI ve kısa bir yürüyüşle GAZİ MÜZESİ ziyaretinde bulunuyoruz. Gazi Müzesi’nde; Gazi ve silah arkadaşları ile toplantı yaptığı odayı ve balmumu heykellerini görüp o özel günü ve mistik havayı yaşama fırsatını yakalıyoruz. Yürüyerek TÜTÜN İSKELESİ geliyor ve burada, Gazi ve kurmaylarının Samsun’a gelişini sembolize eden heykelleri görüyoruz. Ordu kentinin sembolü olan 485 m. yükseklikteki Boztepe’ye teleferikle çıkıyoruz(ücretli10 tl). Fotoğraf ve kahve molası ardından aracımızla buluşup muhteşem manzarada fotoğraflarımızı çekiyoruz ve Ordudaki otelimize geçiyoruz.

3.Gün:
GİRESUN – TRABZON – RİZE
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Giresun- Trabzon güzergahında muhteşem Karadeniz ve yeşilliği eşliğinde keyifli bir yolculuk ardından Trabzon Soğuksu Mevkii’ne doğru yola çıkıyoruz. Burada bizi Atatürk Köşkü(ücretli 7 tl) karşılıyor. Ziyaret sonrası telkari, hasır ve kazaziye sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazası’na giriyoruz. Trabzon Ayasofya Camii ziyareti sonrası, Sürmene’de bulunan ve Sürmene denince ilk akla gelen unsurlardan olan Sürmene Bıçağı Atölyesi’ne gidiyoruz. Sürmene Bıçağı hakkında da bilgilendikten ve alışverişimizi yaptıktan sonra, İkiçay fabrikasına geçerek çaylarımızı yudumlarken gerekli bilgilendirmeleri alıyoruz ve çay alışverişimizi tamamladıktan sonra Otelimize geçiyoruz.

4.Gün:
RİZE – BORÇKA – BATUM
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Borçka’ya hareket (Extra) bizi ederek orada bekleyen minibüslerle Çoruh Nehri boyunca ilerleyip sonra daglarin zirvesi e doğru orman içinde ve bitki tünelleri sonrasi bir doğa harikası olan Karagöl Gezimizi gerçekleştiriyor ve öğlen yemeği sonrası Hopa’ya hareket ederiz. Türkiye ile Gürcistan arasındaki sınır kapısı olan Sarp Sınır Kapısı’ndaki ülkeye giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan’ın güney batı kesiminde yer alan Acara Özerk Bölgesi’ne geçiyoruz. Hz İsa’nın 12 Havarisi’nden Aziz Matthiass’ın anıt mezarını barındıran, Roma döneminden kalma ApsarosGonio Kalesi’ni panoramik görerek Batum şehir merkezine doğru ilerliyoruz. Ülkemiz sınırları içinde, Bayburt’ta, doğup Batum sınırlarına kadar uzanan ve üstüne kurulan Gonia Köprüsü’nü göreceğimiz Çoruh Nehri’nin eşliğinde şehir merkezine doğru hareket ediyoruz. Burada sırasıyla Meryem Ana Katedral Kilisesi’ni panoramik, Piazza Meydanı’nı, PoseidonAnııtı’nı, Tiyatro Binası’nı, Medea Heykeli ile Altın Postu ve Avrupa Meydanı’nı geziyoruz. Avrupa Meydanı’nda vereceğimiz serbest zaman sonrasında sınırı geçerek otele geliriz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum’ a, üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte ( Anne ve babanın aynı anda ) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’A geçişleri için NOTER den onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Kimlikler yeni olmalı, yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir.

DİKKAT: YENİ NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ

5.Gün:
AYDER – ÇAMLIHEMŞİN – UZUNGÖL
Sabah kahvaltısı ardından aracımıza binerek Kaçkar Dağları’nın en güzel noktasından birisi olan yaylaların şahı Ayder Yaylası’na gelerek keyifli bir yürüyüş ile Gelin Düveni Şelalesi’ni görüyoruz. Galerdüzü ve Kalegron gezileri sonrasında bu enfes yaylada sizlere serbest zaman vereceğiz. Bu süre zarfında güzel bir yürüyüş yapıp aracımıza geçiyoruz ve

(extra) Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerle Sevdaluk dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva Köyü’nü görerek Çat Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zir Kale’ye gidiyoruz. Bir yeryüzü cenneti olan Palovit Şelalesi ziyareti sonrası Zir Kale’nin kartal yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Zir Kale’de geçireceğimiz zaman sonrası sizlere çay molası veriyoruz. Harika manzaraya karşı çaylarınızı yudumladıktan sonra Karadeniz Bölgesi’nin en büyük taş köprülerinden biri olan Şenyuva Köprüsü’ne kısa bir yürüyüş ile geçiyoruz. Köprüde size vereceğimiz zaman sonrası minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz.

Fırtına Deresi’nin yanında öğle yemeği için mola veriyoruz. (ekstra) Öğle yemeğinde yöresel lezzetler olan Muhlama, Laz Böreği, Kırmızı Benekli Alabalığı’nın tadına bakıyoruz. Keyifli öğle yemeğinin ardından Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzun göl’de vereceğimiz serbest vakit sonrasında dileyen misafirlerimizle (extra) Demirkapı Kaçkar Yaylası turumuzu gerçekleştiriyoruz. Uzungöl’de gezimize minibüslerimize binerek devam ediyoruz. Vereceğimiz molalarda fotoğraflar çekebilir birçok güzelliği aynı anda görebilirsiniz. Gezimiz sonrasında Uzungöl’deki serbest vakit sonrasında, Uzungöl’den keyifli bir şekilde ayrılıp aracımıza Trabzondaki otelimize geçiyoruz.

6.Gün: 
TRABZON – SÜMELA – SAMSUN
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Trabzon şehir merkezinden de geçerek güzergâhımızı Maçka’ya çeviriyoruz. Bu güzel yolculuk bizi önce Maçka’ya ardından da Altındere Milli Parkı’na ulaşmamızı sağlayacak. Yol boyunca muhteşem manzaralara sahip olan Meryemana Deresi’nin görsel zevk-i seyrini yaşıyoruz. Altındere Milli Parkı içine girdiğimizde yeşilin her tonunu görme imkânı yakalıyoruz. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine oyularak inşa edilmiş olan 1250 mt. yükseklikteki Sümela Manastırı’nı panoramik olarak görüp fotoğraflıyor ve dileyen misafirlerimiz ekstra minibüs ile manastıra çıkıp ziyaret edebilir arzu eden misafirlerimizde manzara ve çay molası olarak değerlendirebilir. Ardından aracımıza binerek Trabzonda Yöresel ürünleri alabilecegimiz Lezzet Diyarı alışveriş molası sonrası ,SAMSUN’A doğru yolcuğumuza başlıyoruz orduda meşhur fındık üreticisinde alışveriş molası veriyoruz ve ardından Samsuna ulaşıyoruz , Atatürk’ü Samsun’a götüren BANDIRMA VAPURU oluyor. (ücretli 2tl ) Geminin içine girip fotoğraflıyoruz, muhteşem şekilde yapılmış balmumu heykelleri ve geminin çeşitli bölümlerini gördükten sonra Samsun Amazon Parkında Büyük Amazon ve Aslan heykeli önünde çekilen fotoğraf sonrası Karadeniz kıyısında geçireceğimiz serbest zaman veriyoruz.

7.Gün: 
SAMSUN – SİNOP – KASTAMONU – MUĞLA
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında. Büyük İskender’e “Gölge etme başka ihsan istemem” diyen Diyojen’in doğduğu Batı Karadeniz’in incisi ve liman kenti Sinop’a ulaşıyoruz. Sinop Limanı’nda Meşhur Sinop Mantısı’nı yedikten sonra, Sinop Kalesi ve tarihi cezaevinde ( Müze Kart )Sabahattin Ali’yi anıp, ünlü filozof Diyojen’le birlikte elimizde fener Adam arayıp, Gemi Maketi Yapım Atölye ve mağazalarını gezdikten sonra aracımıza binerek Osmanlı İmparatorluğunun en önemli Sancağı olan ve Kurtuluş Savaşında emektar kent Kastamonu’ya ulaşıyoruz. Bu güzel şehrimizde Şerife Bacı Anıtını görüp fotoğrafladıktan ve meşhur kesme helvanın tadına baktiktan sonra Muğla’ya  dönüş yolculugumuza başlıyoruz.

TUR ÜCRETİ:
Çift Kişilik Oda Kişi Başı: 1.650 TL 
Tek Kişilik Oda: 2.050 TL 

5-10 Yaş Çocuk 1.250 TL (2 YETİŞKİN YANINDA) 
0-4 Yaş Çocuk Ücretsiz

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

–  Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
–  Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı
–  Açık Büfe veya Set Menüden Oluşan 5 Akşam Yemeği
–  Konforlu, Yüksek Model, Lüks Tur Otobüsü
–  Batum Turu
–  Profesyonel Rehber İle Programda Belirtilen Çevre Gezileri
–  Gezievi Tur Otobüsü İçerisindeki Sıcak-Soğuk İkramlar
–  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
–  GEZİEVİ TUR Güvencesi
–  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

–  Otel Dışında Alınan Tüm Öğün Yemekler
–  Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Müzekart tavsiye edilir)
–  İçecekler
–  Yaylalara Çıkış Minibüs Ücretleri
–  Yurtdışı Çıkış Harcı

Notlar:

 • Kesinlikle ön koltuk garantisi verilemez, oturma planı rezervasyon sırasına göre yapılacaktır. 
 • Misafirlerimiz  tur tarihine 1 hafta kalana kadar iptal etme hakkına sahiptir 
 • Tur esnasında hava ve yol durumuna göre rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir 
 • Araçlarımız DALAMAN, ORTACA, KÖYCEĞİZ ve MUĞLA hareketlidir.

İletişim:
0 252 212 16 00 (ofis) / 0 541 481 16 00 (Gsm)
info@gezievitur.com

Ek bilgi

Kişi Sayısı

1

Çocuk (5-10 Yaş)

1, Yok

Konaklama

Çift Kişilik Oda, Tek Kişilik Oda

Dönem

Ulaşım

Ek Bilgi

Kalkış Noktaları;

 • 16:00 Dalaman Migros Önü
 • 16:30 Ortaca Belediyesi Önü
 • 16:45 Köyceğiz Otogar Önü
 • 18:00 Muğla Ticaret Odası Önü

Notlar:

 • Kesinlikle ön koltuk garantisi verilemez, oturma planı rezervasyon sırasına göre yapılacaktır. 
 • Misafirlerimiz  tur tarihine 1 hafta kalana kadar iptal etme hakkına sahiptir 
 • Tur esnasında hava ve yol durumuna göre rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir 
 • Araçlarımız DALAMAN, ORTACA, KÖYCEĞİZ ve MUĞLA hareketlidir.

Tur Fiyat Bilgileri

Tarih Çift Kişilik Oda’da Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk
08.08.2020 1.650 TL 2.050 TL 0-4 Yaş Ücretsiz – 5-10 Yaş 1.250 TL

Tur Notları

TUR NOTLARI

Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
Çocuk indirimlerimiz bir odada konaklayan 2 yetişkin ile birlikte sağlanır. 1 Yetişkin yanında çocuk indirimi verilmemektedir. 1 Odada sadece 1 çocuk için indirim sağlanmaktadır.
Havayolu kaynaklı gecikme, iptal gibi riskler ile bölgeye varışımız ya da ayrılışımız, planlanandan farklı olabilir. Bu gibi durumlarda rehber insiyatifinde değişikliğe ve tur noktalarında iptale gidilebilir. Böyle bir durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamaktadır.
1 Oda için 3. kişi ek yatak olabilir, orijinal yatak sözü verilmemektedir. Ancak otelin müsaitliğine göre rica edilebilir. Tur anında odaları ayırmak ve 1 DBL + 1 SNGL şekline çevirmek mümkün değildir.
Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
Turun rehberi ve rehbere ait iletişim bilgisi turdan 1 gün önce SMS ile gönderilmektedir. Bunun haricinde bir bilgilendirme için aranmayacaksınız.
Tur otellerimiz, bölge’nin ve sınıfının iyi tesisleridir. Aynı kategori korunmak kaydıyla oteller değişebilir.
Turlarda müze ve ören yeri girişleri için Müzekart alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
Gezi süresi, tur programında belirtildiği gibidir.
Turların gerçekleşmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda ödenen hizmet bedeli, kesinti olmadan, eksiksiz iade edilecektir.

GEZİEVİ TUR, tur programını; bayram yoğunluğu, yağmur, yağış ve ön görülemeyen sebeplerle güzergâhında değişiklik yapabilir. Lütfen tur programının güncel bilgilerini 48 saat evvel acentadan edininiz.
Tüm yolcularımızı tur programında yer alan kalkış noktalarından alıp, yine aynı noktalara bırakıyoruz. Ayrıca farklı noktalarda duraklama yapılmamaktadır.
Tur programı GEZİEVİ TURİZM SEYAHAT ACENTASI HİZMET SÖZLEŞMESİ maddeleri ile bir bütündür.

 

HİZMET SÖZLEŞMESİ:

1-TARAFLAR
Bir taraftan [Emirbeyazıt mh. Çakırlar sk. No.1/C Menteşe / Muğla] adresinde bulunan [ESC Ege Turizm Ticaret] (kısaca GEZİEVİ TUR olarak anılacaktır) ile diğer taraftan, [Tur.Konuk_Adres] adresinde ikamet eden [Tur.Musteri_Ad_Soyad] & tur / hizmetten faydalanacak olan kişiler (Kısaca MÜŞTERİ olarak anılacaktır) aşağıda belirtilen hususlarda tam bir anlaşmaya varmışlardır. İş bu sözleşmede yazılı olmayan hususlarda 1618 sayılı Kanun ve buna bağlı olarak çıkarılan Yönetmelikler, Tüzük ve Genelgeler, Tebliğ ve Çizelgeler, 2634 S.K., IATA, IHA, UFTAA Konvansiyon Hükümleri ile uluslararası özel ve resmi sözleşmeler tatbik olunacaktır.

A – Kayıt anında toplam tur hizmet bedelinin en az %35’i, bakiyenin ise turun başlamasından en geç 15 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin yapılmaması halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek, toplam hizmet bedelinin %35’i cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.

B – Promosyon, İndirimli, Özel Ürün hizmet satın alan tüketici, hizmet bedelinin tamamını rezervasyon tarihinde ödemekle yükümlüdür. Özel ürün ve hizmetlerde bakiyenin hizmetin başlamasından en geç 60 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Cayma tazminatı 1/A maddesi ile aynıdır.

2- İPTAL VE İADE ŞARTLARI

A – GEZİEVİ TUR, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

B – Tüketici, hizmetin başlamasından EN AZ OTUZ (30) GÜN ÖNCE iptal bildiriminde bulunduysa, zorunlu vergi, resim ve harç v.b yasal yükümlülüklerden doğan masraflar mahsup edilerek HERHANGİ BİR KESİNTİ YAPILMAKSIZIN, katılımcının ödemiş olduğu bedelin iadesi yapılır. Tüketici, hizmetin başlamasından 30-25 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde yasal masraflar ve gezi bedelinin %50’sini, 15 günden az bir süre kala iptalinde ise ücretin tamamını Acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

C – Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

C1 – (Özel Madde) – Erken Rezervasyon İndirimli, Promosyon ve Uçakla Özel Ürün sınıfında olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.

D – Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25’ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50’sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75’ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını GEZİEVİ TUR’a ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

E – Tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce ibraz edilecektir. Bu durumun tur hizmetinin devamı sırasında gerçekleşmesi halinde mazeret, Tüketicinin turdan ayrılma tarihinden itibaren en fazla 1 (bir) gün içinde Acenteye belgesiyle birlikte sunulmalıdır.

F – Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; GEZİEVİ TUR, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

G – Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

3- GENEL HÜKÜMLER

A – Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk sahibine aittir. Tüketici seyahat edeceği aracın ve konaklayacağı tesisin tabi olduğu mevzuat ve teamüllere uymakla mükelleftir.

B – Sağlayıcının kusurundan kaynaklanan bagaj kaybı veya hasarı durumlarında; Tüketicinin sağlayıcıya kayıp veya hasar TUTANAĞI düzenlettirmesi halinde bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değeri ile sair vasıf ve özellikleri gözetilmeksizin, toplam hizmet bedeli içinde ulaşıma isabet eden kısmının ½’si, kaybolan eşya ve valizin maddi ve manevi tazminatı olarak, Acente tarafından tüketiciye ödenir. GEZİEVİ TUR, kendisine yazılı olarak kıymetleri ile birlikte deklare edilerek teslim alınmış eşyanın her türlü kaybından, hasarından ve çalınmasından, en çok turun ulaşım bedeli kadar sorumludur.

C – Satın alınan hizmete VİZE İŞLEMLERİ ve HİZMETLERİ dâhil değildir. Katılacakları tura ait ülkelere vizesi olduğunu beyan eden veya vize işlemlerini bizzat takip edeceğini beyan eden müşteri, vize işlemlerinin gerçekleşmesini ileri sürerek sözleşmeyi fes edemez sorumluluk müşteriye aittir. Yine acente aracılığı ile vize işlemlerini yapan misafirler için ilgili konsolosluğun vize reddi vermesi ya da vize süresini tur süresinden az vermesi durumunda sorumluluk müşteriye aittir, acentanın hiçbir sorumluluğu yoktur.

D – GEZİEVİ TUR, sözleşme konusu hizmetin başlangıcından sonra ortaya çıkan mücbir sebepler ve Tüketiciden kaynaklanan durumlar ile üçüncü kişilerin şahsi sorumluluklarından kaynaklanan hallerde sorumlu değildir. Sorumluluğu dâhilindeki hallerde, Tüketici aleyhine olan değişiklikleri TÜRSAB Muğla Çizelgesi hükümleri uyarınca Tüketici bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi aynı zamanda fiyata dâhil olmayan ve hizmet esnasında Tüketiciye verilen ek ve/veya alternatif düzenlemeler ile de telafi yoluna gidebilir. Ek veya ikame hizmetlerin Tüketici tarafından alınıp kullanılmış veya tüketilmiş olması Tüketicinin bedel iadesi ve tazminat haklarını ortadan kaldırır.

E – Tüketici; rehber, tesis, acente, ulaşım aracı yetkilileri ile sigorta şirketinin satın alınan hizmetle ilgili bildirdiği kurallara uyacağını, üçüncü kişilerin can, mal güvenliği ve huzuruna saygı duyacağını aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve hizmeti iade hakkının bulunmadığını kabul eder.

F – Tüketicinin, ifa edilen hizmetin kusurlu olduğundan bahisle alınan hizmeti sonlandırması halinde, GEZİEVİ TUR yetkilisine ve konakladığı otele sona erme sebeplerini yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde hizmeti alıp kullanmış sayılır.

G – Tüketicinin şikâyetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak GEZİEVİ TUR’a bildirmesi iyi niyetli tüketicinin işbirliği yapma ve özenli davranma borcudur.

H – Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici(ler), kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketicilerin, bu Sözleşmeyi okuyup imzalaması ile sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. GEZİEVİ TUR’un sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler)ye ödemiş olduğu fazla miktar ya da hizmet bedelinin tahsili için diğer tüketicilere rücu hakkı saklıdır.

I – Yabancı ülke girişlerinde, giriş izni yetkisi o ülkenin pasaport polisine aittir ve herhangi bir geçerli neden göstermeksizin vize olsun olmasın, ülkeye giriş izni vermeyebilir. GEZİEVİ TUR bu durumdan sorumlu tutulamaz.

J – Paket tur hizmeti satın alındığı takdirde, paket turun eksik veya hiç ifa edilememesi halleri yasa gereğince sigorta ile teminat altına alınmıştır. Teminat kapsamı paket tur bedeliyle sınırlıdır.

K – Tüketici dilerse paket tur hizmeti başlamadan evvel kaza ve hastalık halinde çıkış noktasına dönüş masraflarını, her türlü kazadan doğan zarar ile tedavi masraflarını sigortalatabilir.

L – GEZİEVİ TUR’un sözleşmeye kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasında TÜRSAB MUĞLA ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır.

M – Satın alınan hizmet ERKEN REZERVASYON İNDİRİMLİ / PROMOSYON / UÇAKLA ÖZEL ürün kapsamındadır.

4 -DİĞER HÜKÜMLER

1- Programlarda yazılı uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. GEZİEVİ TUR, uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir.

2- Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

3- Hava şartlarından ve farklı nedenlerden dolayı programda yazdığı halde gerçekleştirilemeyen turdan GEZİEVİ TUR sorumlu tutulamaz.

4- Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile GEZİEVİ TUR değişiklik yapma hakkına sahiptir.

5- Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

6- Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.

7- Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyit edilir.

8- Tur programı, GEZİEVİ TUR Hizmet Sözleşmesi maddeleri bir bütündür.

9- Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum Tarihi ve T.C. Kimlik Numarası ibrazı şarttır.

10- Rezervasyon esnasında, kimliğinizde yazılı olan isim ve soyisminizi doğru ve açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havaalanında check-in esnasında isim ve soyisimden kaynaklanan problemden GEZİEVİ TUR sorumlu değildir.

11- Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı GEZİEVİ TUR’ da saklıdır. Turun iptali durumunda GEZİEVİ TUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.

12- Araçta, uçakta ve tesislerde kaybolan eşyalardan, seyahat esnasında yapacak olduğunuz alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili doğabilecek şikâyetlerden GEZİEVİ TUR kesinlikle sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

ESC Ege Tur. Tic.Ltd.Şti. (GEZİEVİ TUR) tarafından satışa sunulan Paket Tur, Ürün, Hizmet ve Kampanyalar hakkında, vermiş olduğumuz iletişim bilgileri üzerinden bizimle iletişime geçilmesini istiyorum ve onaylıyorum.

GÜNCELLENME TARİHİ : 02.01.2020 tarihinde güncellenmiştir. Güncelleme tarihinden önceki sirküleri geçersiz kılar.

Grup Talepleri

Yorumlar

Henüz inceleme yapılmadı.

“Karadeniz & Batum Turu” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Turlar